top of page

AKILLI TELEFON SİGORTASI

Akıllı telefonlar gün geçtikçe farklı yazılımlarla, tasarımlarla ve birçok yeni model ile karşımıza çıkıyor. 1996 yılında ilk akıllı telefon olan Nokia 9000 Communicator ortaya çıktığında sadece görüşme yapma, mesajlaşma ve fax çekme özelliklerine sahipti.90’lı yıllarda kısıtlı özelliklere sahip olan akıllı telefonlar, 2000’li yıllara geldiğimizde ise birçok yenilikle karşımıza çıktı.

Bu yenilikler sayesinde telefonlar “akıllı” hale geldi ve beklentilerimiz de farklılaştı. Eskiden sadece “Alo desin yeter!” dediğimiz telefonlarımızdan şimdi ise;

“Güzel resim çeksin!”, “Annemi çok özledim görüntülü aramalarımda sorun olmasın!”, “İşlerim aksamasın her yerde e-mail atabileyim!”, “Hem kitap okuyayım hem müzik dinleyeyim!” …

Akıllı telefonun konforuyla tanıştıktan sonra tüm işlerimizin kolaylıkla çözüldüğünü de fark etmiş olduk. Online hastane randevuları, tüm satın alma işlemlerimiz ve hatta acıkınca tek tuşla yemek yeme imkânı sağlayan akıllı telefonlarımızı darbelere, çalınmalara, bozulmalara karşı nasıl güvence altına alacağız? Her bozulmaya, kırılmaya yeni bir akıllı telefon mu almalıyız? Tüm sorularınızın cevapları Tiktak Sigorta’dan alacağınız akıllı telefon sigortasında!

 

Akıllı Telefon Sigortası Nedir?

Akıllı telefon sigortası, halihazırda kullandığınız veya yeni alacağınız cep telefonunun, kırılması, çalınması ve bozulması gibi durumlarda tamir veya temin edilmesinde güvence sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Akıllı Telefon Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Akıllı telefon sigortası yaptırmanız durumunda, telefonunuz aşağıda belirtilen risklere karşı teminat altına alınacaktır;

●Kapalı alanlarda çalınma durumlarında,
●Sıvı ile teması sonucu bozulmalarda,
●Herhangi bir kaza sonucu yaşanan kırılmalarda,
●Deprem dışında yaşanan tüm doğal afetler sonucu yaşanan, yanma, bozulma veya parçalanmalarda,
●Yüksek voltaj sonucu ortaya çıkan hasarlarda,

Sigortalı, akıllı telefonunda yukarıda belirtilen herhangi bir risk ile karşılaşması durumunda, poliçesi dahilinde sigortalanmış akıllı telefonun tamir edilmesi, yeni bir cihaz (yaptırılan sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) ile karşılanması imkanına sahip olur.

Akıllı telefon sigortası poliçesi 1 yıl sürer, 1. Yılın sonunda akıllı telefonunuzun aynı güvence altına alınması için poliçenizi yenilemeniz gerekir.

Cep Telefonu Garantisinden Farkı Nedir?

Garanti belgesi, aldığınız akıllı telefonunun sadece belirli zararları için teminat sağlar. Örneğin garanti durumunda olan telefonunuzun sıvı maddeler sonucu bozulması, çeşitli kötü yazılım ve virüs kaynaklı bozulması ve bazı çatlayıp, kırılmalara karşı teminat vermez. Fakat akıllı telefon sigortası, saydığımız ve bunun dışında birçok zararın karşılanma imkânı sunar.

Akıllı Telefon Sigortamı Nereden ve Nasıl Yaptırabilirim?

Akıllı telefon sigortanızı güvenle ve tamamen dijital almanızın yolu Tiktak Sigorta’da.

Üç adımda kolay ve dijital olarak satın alma imkânı ile akıllı telefon sigortanı almak için formu hemen doldurabilirsin!

7 Gün 24 Saat bize ulaşıp istediğiniz sigorta poliçesini anında yaptırabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

bottom of page